Spotkanie między Fiorentina oraz Monza dnia 2024-05-13 18:45 na obiekcie Stadio Artemio Franchi - 2-1

W emocjonującym starciu na Stadio Artemio Franchi, Fiorentina pokonała Monzę 2-1 w meczu 36. kolejki Serie A. Po wyrównanej pierwszej połowie, w której obie drużyny zdobyły po jednym golu, gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej części spotkania, rozegranego w poniedziałek 13 maja o 18:45. Wygrana ta umacnia pozycję Fiorentiny w górnej części tabeli, podczas gdy Monza musi jeszcze walczyć o utrzymanie.

Serie A: Fiorentina kontra Monza - Relacja z meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Fiorentina (Gospodarz) przeciwko Monza (Goście)

Ekscytujący pojedynek na Stadio Artemio Franchi

Stadio Artemio Franchi zgromadziło tłumy wiernych kibiców, którzy z zapartym tchem oczekiwali na starcie pomiędzy Fiorentiną a Monzą. To był mecz, który miał ogromne znaczenie dla obu drużyn, walczących o cenne punkty w końcówce sezonu Serie A.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku gości. Już w 9. minucie Monza objęła prowadzenie. Dany Mota przejął piłkę na prawym skrzydle, a jego precyzyjne dogranie do M. Đurića zakończyło się celnym strzałem w samo okienko bramki Fiorentiny. Goście mogli świętować prowadzenie 1-0.

Fiorentina szybko się otrząsnęła po stracie gola i zaczęła dominować w posiadaniu piłki. W 32. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Antonín Barák wykonał piękne dośrodkowanie, które N. González zamienił na bramkę. Był to moment, który ożywił publiczność i tchnął ducha w drużynę Fiorentiny.

Tuż przed przerwą Fabiano Parisi otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika. Był to sygnał, że emocje na boisku zaczynają sięgać zenitu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1, co zapowiadało emocjonującą drugą część spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od zaciętej walki o każdą piłkę. Monza starała się odzyskać prowadzenie, ale defensywa Fiorentiny była nie do przejścia. W 69. minucie Warren Bondo z Monzy został ukarany żółtą kartką za ostry faul na środku boiska.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 78. minucie Fiorentina zadała decydujący cios. Antonín Barák ponownie wykazał się precyzyjnym podaniem, tym razem do Arthura, który z bliskiej odległości zdobył bramkę na 2-1. Stadio Artemio Franchi eksplodowało radością, a gospodarze mogli cieszyć się prowadzeniem.

Ostatnie minuty meczu były pełne napięcia. Monza starała się za wszelką cenę wyrównać, ale defensywa Fiorentiny była nie do pokonania. Sędzia Luca Zufferli zakończył spotkanie, a Fiorentina mogła świętować cenne zwycięstwo 2-1.

To był mecz pełen emocji i zwrotów akcji, który na długo pozostanie w pamięci kibiców. Fiorentina zdobyła trzy cenne punkty i teraz z niecierpliwością czeka na kolejne starcia z Cagliari, Olympiakosem Piraeus i Atalantą. Monza natomiast musi szybko podnieść się po porażce i przygotować się do kolejnych wyzwań.