Spotkanie Juventus vs Monza dnia 2024-05-25 16:00 - końcowy wynik 2-0

W sobotnie popołudnie na Allianz Stadium, Juventus odniósł pewne zwycięstwo nad Monzą, kończąc mecz 38. kolejki Serie A wynikiem 2-0. Obie bramki padły w pierwszej połowie, co zapewniło gospodarzom zasłużone trzy punkty na zakończenie sezonu ligowego. Fani 'Starej Damy' mieli powody do radości, oglądając jak ich drużyna kontrolowała przebieg spotkania od pierwszego gwizdka do ostatniego.

Juventus triumfuje w ostatniej kolejce Serie A

Na zakończenie sezonu 2023/2024, Juventus podejmował Monzę na Allianz Stadium w Turynie. Gospodarze wygrali pewnie 2-0, kończąc sezon z przytupem. Mecz odbył się 25 maja 2024 roku o godzinie 16:00, a sędziowała go Maria Sole Ferrieri Caputi z Włoch.

Przebieg meczu

Spotkanie rozpoczęło się w atmosferze pełnej napięcia i entuzjazmu. Allianz Stadium wypełniło się po brzegi, a kibice nie zawiedli, tworząc niesamowitą atmosferę.

W 26. minucie mocne uderzenie Federico Chiesy zaskoczyło bramkarza Monzy, dając Juventusowi prowadzenie 1-0. To był moment, który wprawił stadion w euforię. Chiesa, mający za sobą znakomity sezon, po raz kolejny pokazał, dlaczego jest jednym z kluczowych zawodników "Starej Damy".

Zaledwie dwie minuty później, w 28. minucie, Alex Sandro podwyższył wynik na 2-0 po doskonałej asyście Nicolo Fagioliego. Ten gol niemalże zapieczętował los Monzy w tym meczu, dając Juventusowi komfortową przewagę przed przerwą.

Monza próbowała odpowiedzieć, ale ich starania były nieskuteczne. W 38. minucie Valentín Carboni otrzymał żółtą kartkę za ostry faul, co tylko podkreśliło frustrację gości.

Druga połowa przyniosła kolejne emocje. W 63. minucie żółtą kartkę otrzymał Kenan Yıldız z Juventusu za przerwanie akcji rywala. Pomimo tego, gospodarze zachowali kontrolę nad przebiegiem spotkania.

W 67. minucie Alessio Zerbin z Monzy również zobaczył żółty kartonik, a jego frustracja rosła z każdą minutą. Ostatecznie, w 90. minucie, Zerbin po raz drugi został ukarany żółtą kartką, co oznaczało czerwoną kartkę i wczesne opuszczenie boiska. To był definitywny cios dla Monzy, która kończyła mecz w dziesiątkę.

Wynik nie uległ już zmianie i Juventus pewnie zwyciężył 2-0. Był to idealny sposób na zakończenie sezonu przed własną publicznością, która mogła świętować triumf swoich ulubieńców.

Na uwagę zasługuje doskonała dyspozycja defensywy Juventusu, która skutecznie neutralizowała wszelkie zagrożenia ze strony Monzy. Dzięki temu, Wojciech Szczęsny mógł cieszyć się kolejnym czystym kontem.

Podsumowując, Juventus zakończył sezon z przytupem, pokazując wysoką formę i determinację. Monza, mimo walecznej postawy, nie była w stanie sprostać wyzwaniu, co oznacza, że zakończyli sezon na niższej pozycji w tabeli. Kibice opuszczający Allianz Stadium mogli być dumni ze swojego zespołu, który zaprezentował się z najlepszej strony w ostatnim meczu sezonu.