Na stadionie Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena miał miejsce mecz między Empoli oraz Monza - 3-0

W dniu 21 stycznia 2024 roku na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena odbył się mecz pomiędzy drużynami Empoli i Monza, należący do 21. kolejki Serie A. Po zaciętym starciu zwycięstwo odniosła drużyna Empoli, pokonując rywali z Monzy 3-0. Już w pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie 2-0, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz Serie A: Empoli vs Monza

Empoli odnosi pewne zwycięstwo nad Monza, pokonując ich 3-0 na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena w 21. kolejce Serie A.

Już od pierwszego gwizdka sędziego atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice Gospodarzy dopingowali swoją drużynę, tworząc niesamowity klimat na trybunach. Zaraz po rozpoczęciu meczu, Empoli przejął inicjatywę, szukając okazji do zdobycia bramki. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 13. minucie, gdy S. Żurkowski trafił do siatki, dając Gospodarzom prowadzenie 1-0.

Monza starał się odrobić straty, jednak defensywa Empoli była nie do przejścia. W 38. minucie ponownie S. Żurkowski popisał się skutecznością, zdobywając drugą bramkę dla Gospodarzy. Wynik do przerwy to 2-0 dla drużyny gospodarzy.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Empoli. W 73. minucie to właśnie S. Żurkowski zdobył swojego hat-tricka, ustalając wynik na 3-0 po znakomitej asyście S. Shpendiego.

Poza bramkami, mecz był pełen emocji. Bartosz Bereszyński z Empoli oraz Luca Caldirola, Dany Mota i Pablo Marí z Monza otrzymali żółte kartki za różne faule. Mimo zaciekłej walki na boisku, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć czerwonej kartki.

Następne mecze dla Empoli to starcia z Juventusem, Genoą i Salernitaną, natomiast Monza zmierzy się z zespołami Sassuolo, Udinese i Verona.